Burgemeester Femke Halsema: “Ik vind dit echt een leuke school!”

De burgemeester is geïnteresseerd in de OSB. Nadat ze een bezoek heeft gebracht bij de buurtrechtbank in New York wilde ze graag bij ons komen kijken hoe wij dat doen op de OSB. Ze maakte een proefzitting van de OSB Jongerenrechtbank mee en ging daarna in gesprek met de leerlingen van de Jongerenrechtbank, mini-mediators en de leerlingenraad. Ze was ervan onder de indruk hoe goed onze leerlingen zich weten uit te drukken, begrip hebben voor elkaar en hoe ze naar oplossingen werken om samen een sociaal veilige school te zijn. Niet voor niets gaven de leerlingen aan zich veilig te voelen op school en in de buurt. De kring in de les, de grote rol van mentoren, de Jongerenrechtbank, mini-mediators en de leerlingenraad dragen daar in belangrijke mate aan bij. De burgemeester verliet onze school met gedeelde trots en enthousiasme ten aanzien van onze leerlingen en aanpak.