Bezoek Ieper 5 havo/vwo FLE

Vrijdag 22 november 2019 08:00. Exact 101 jaar en elf dagen na het tekenen van de wapenstilstand op 11 november 1918 11:00 uur. Daarna bekend als “Armistice Day.” Voor ons de dag voor de trip naar Ieper. Elk jaar het hoogtepunt en de afsluiting van het hv5 FLE project: “literature of the Great War.” Dit project hebben we ontwikkeld voor deze groep om de emancipatie van de arbeidersklasse en het ontwikkelen van de democratie te laten zien van een ongelofelijk pijnlijk en gruwelijk gewelddadige periode. Prachtig en tegelijkertijd in alle vreselijkheid beschreven door de dichter / soldaten van die tijd. Ons programma bestond uit een bezoek aan het:
• Memorial museum Paschendaele
• Tyne Cot Cemetry
• Soldatenfriedhof Langemark
• Menen Gate and Last Post ceremony.

Ik denk dat de woorden van een van onze leerlingen dit bezoek het best beschrijft:

“Een dag om aan terug te denken

Er was een tijd dat België een groot oorlogsgebied was. Waar soldaten hun leven verloren om voor ons een morgen te creëren. WWI was een grote oogopener voor de hele wereld en de trip naar Ieper was een hele grote voor mij. Het liet mij zien dat de manier hoe wij denken altijd kan veranderen. De soldaten gingen de oorlog in met de gedachte dat ze alweer snel thuis zouden zijn. Maar de oorlog duurde vier jaar. Vier jaar van pijn en dood. De boeken zeggen ons verhalen maar er zelf zijn doet iets anders met je. Het laat zien dat een krans neerleggen voor de soldaten die gestorven zijn voor ons een betekenis hebben. Dat we ze niet vergeten en hen nooit los zullen laten. We laten zien dat wij hun opoffering niet voor niets laten zijn maar voor een rede. Een rede om de wereld te veranderen in de goede richting. Een richting waar iedereen in vrede is.”

Jason Sluman H5enfl1

Namens de vakgroep Engels FLE hv5